Plup (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Title
pt: Título

en: Alternative text
pt: Texto alternativo

en: Images must be exactly !size pixels.
pt: As imagens devem ter exatamente !size pixels.

en: Images must be between !min and !max pixels.
pt: Imagens devem ter entre !min e !max pixels.

en: Images must be larger than !min pixels.
pt: As imagens devem ser maiores que !min pixels.

en: Images must be smaller than !max pixels.
pt: As imagens devem ser menores que !max pixels

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Allow Plupload
pt: Permitir Plupload

en: Allow user to upload files via Plupload.
pt: Permite ao usuário usar o Plupload para carregar arquivos.

en: @field field is required.
pt: Campo @field é obrigatório.

en: Only !num items are allowed.
pt: São permitidos somente !num itens.

en: Drag files here
pt: Arraste os arquivos aqui

en: You can upload up to !num files.
pt: Você pode carregar até !num arquivos.

en: Maximal file size: !size
pt: Tamanho máximo do arquivo: !size

en: Allowed files types: !types.
pt: Tipos de arquivos permitidos: !types.

en: Plupload upload page
pt: Página de upload do Plupload

en: Plupload widget
pt: Widget Plupload

en: Provides multiple upload functionality.
pt: Oferece a funcionalidade de carregamento múltiplo de arquivos.

en: You can upload only 1 file. | You can upload only @count files.
pt[0]: Você pode enviar somente 1 arquivo.
pt[1]: Você pode enviar somente @count arquivos.
