Plupload integration (7.x-1.7) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Size
nl: Grootte

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Close
nl: Sluiten

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
nl: Om veiligheidsredenen werd de naam van de upload gewijzigd in: %filename

en: The specified file %name could not be uploaded.
nl: Het bestand %name kon niet worden geüpload.

en: Add files
nl: Bestanden toevoegen

en: Allowed files
nl: Toegelaten bestanden

en: Handles uploads
nl: Verwerkt uploads

en: Test Plupload
nl: Plupload testen

en: Plupload integration module
nl: Plupload integratie-module

en: Provides a plupload element.
nl: Biedt een Plupload-element

en: Start upload
nl: Upload starten

en: Select files
nl: Bestanden selecteren

en: Add files to the upload queue and click the start button.
nl: Bestanden toevoegen aan de upload-rij en op de startknop klikken.

en: Stop current upload
nl: Huidige upload annuleren

en: Start uploading queue
nl: Verwerking upload-rij starten

en: Drag files here.
nl: Bestanden in dit vlak slepen.

en: Error: File too large:
nl: Fout: bestandsomvang te groot:

en: Error: Invalid file extension:
nl: Fout: ongeldig bestandsformaat:

en: Plupload version could not be determined.
nl: Plupload-versie kon niet worden vastgesteld.

en: Plupload @version or higher is required.
nl: Plupload @version of recenter is vereist.

en: Uploaded %d/%d files
nl: %d/%d bestanden geupload

en: File extension error.
nl: Bestandsextensie-fout.

en: File size error.
nl: Bestandsgrootte-fout.

en: Init error.
nl: Initiatisatie-fout.

en: HTTP Error.
nl: HTTP-fout.

en: Security error.
nl: Veiligheidsfout.

en: Generic error.
nl: Generieke fout.

en: IO error.
nl: IO-fout.

en: Stop upload
nl: Upload annuleren

en: %d files queued
nl: %d bestanden in wachtrij

en: Please wait while your files are being uploaded.
nl: Even geduld, uw bestanden worden geupload.

en: @index: You must upload at least one file.
nl: @index: U moet minstens één bestand uploaden.

en: Plupload example folder
nl: Plupload-voorbeeldmap

en: Example folder found
nl: Voorbeeldmap gevonden

en: Plupload library contains example files, these could constitute a security risk to your site as per <a href="!url">PSA-2011-02</a>. Please remove the !path folder immediately.
nl: De Plupload-bibliotheek bevat voorbeeldbestanden, deze kunnen een veiligheidsrisico vormen voor de website sinds <a href="!url">PSA-2011-02</a>. Verwijder de map !path zo spoedig mogelijk.

en: File: %s
nl: Bestand: %s

en: Using runtime:
nl: Met behulp van:

en: File: %f, size: %s, max file size: %m
nl: Bestand: %f, grootte: %s, maximale bestandsgrootte: %m

en: Upload element accepts only %d file(s) at a time. Extra files were stripped.
nl: Slechts %d bestand(en) kunnen gelijktijdig worden geüpload. De extra bestanden zijn verwijderd.

en: Upload URL might be wrong or doesn"t exist
nl: Upload-URL is mogelijk foutief of bestaat niet

en: File count error.
nl: Bestandsaantal is fout.
