Plus Gallery (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: None
pt: Nenhum

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Include
pt: Incluir

en: Exclude
pt: Excluir

en: All
pt: Todos

en: Fields
pt: Campos

en: API Key
pt: Chave API

en: Note
pt: Nota

en: Requirements
pt: Requisitos

en: Credit
pt: Crédito

en: About
pt: Sobre

en: %name must be a positive integer.
pt: %name deve ser um número inteiro positivo.

en: Album mode
pt: Modo álbum

en: Show one specific album.
pt: Mostrar um álbum específico.

en: What is the ID of the album?
pt: Qual é o ID do álbum?

en: Does the title of the album has to be shown?
pt: Deve o título do álbum ser mostrado?

en: Image limit
pt: Limite da imagem
