Plyr media player (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: Item
fr: Élément

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: File
fr: Fichier

en: Files
fr: Fichiers

en: All
fr: Tout

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Original image
fr: Image originale

en: Media
fr: Média

en: Loop
fr: Boucle

en: External
fr: Externe

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Upload destination
fr: Destination pour le transfert

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fr: Sélectionnez où les fichiers finaux doivent être stockés. Le stockage privé de fichier pose beaucoup plus de contraintes que le stockage public, mais permet un accès restreint aux fichiers pour ce champ.

en: no preview
fr: pas d'aperçu

en: The preview image will be shown while editing the content.
fr: L'aperçu de l'image sera affiché pendant la modification du contenu.

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Linked to content
fr: Lié au contenu

en: Nothing
fr: Rien

en: Media source
fr: Source du média
