Plyr media player (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Item
it: Elemento

en: Yes
it: Sì

en: Files
it: File

en: All
it: Tutti

en: Not found
it: Non trovato

en: Original image
it: Immagine originale

en: Loop
it: Iterazione

en: External
it: Esterna

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
it: Seleziona dove i file dovranno essere memorizzati. I file privati hanno un costo di gestione maggiore ma permettono l'accesso limitato ai file memorizzati in questo campo.

en: no preview
it: nessuna anteprima

en: The preview image will be shown while editing the content.
it: L'immagine di anteprima verrà visualizzata durante la modifica del contenuto.

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Nothing
it: Niente
