Plyr Media Player (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Content
ro: Conținut

en: Item
ro: Produs

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: Files
ro: Fișiere

en: All
ro: Toate

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Loop
ro: Buclă

en: External
ro: Extern

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: no preview
ro: fără previzualizare

en: The preview image will be shown while editing the content.
ro: Imaginea de previzualizare va fi afișată în timpul editării conținutului.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Linked to content
ro: Legat de conținut

en: Nothing
ro: Nimic
