Plyr Media Player (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Item
tr: Öğe

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: File
tr: Dosya

en: Files
tr: Dosyalar

en: All
tr: Tümü

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Media
tr: Medya

en: Loop
tr: Döngü

en: External
tr: Harici

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
tr: Nihai dosyaların nerede saklanacağını seçin. Dosyaların özel saklanması, açık dosyalara kıyasla fazladan önemli ölçüde yük getirir ama bu alanlardaki dosyalara erişimi kısıtlamanıza da olanak sağlar.

en: no preview
tr: önizleme yok

en: The preview image will be shown while editing the content.
tr: İçerik düzenlenirken ön izleme resmi görüntülenecektir.

en: Image style
tr: Resim stili

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Linked to content
tr: İçeriğe bağlantılı

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: Media source
tr: Medya kaynağı
