Plyr media player (7.x-1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (24 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Content
vi: Nội dung

en: Item
vi: Mục

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: File
vi: Tập tin

en: Files
vi: Các tập tin

en: All
vi: Tất cả

en: Not found
vi: Không tìm thấy

en: Original image
vi: Hình ảnh gốc

en: Media
vi: Phương tiện

en: Loop
vi: Lặp

en: External
vi: Bên ngoài

en: Autoplay
vi: Tự động phát

en: Upload destination
vi: Đích tải lên

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
vi: Chọn đích lưu trữ tệp tin. Đích lưu trữ bảo mật không cho phép truy cập trực tiếp vào tệp tin, nhưng lại làm tiêu hao nhiều tài nguyên hệ thống hơn.

en: no preview
vi: không có hình xem thử

en: The preview image will be shown while editing the content.
vi: Hình ảnh xem trước sẽ được hiển thị trong khi chỉnh sửa nội dung.

en: Image style
vi: Kiểu dáng ảnh

en: None (original image)
vi: Không (ảnh gốc)

en: Link image to
vi: Liên kết ảnh tới

en: Image style: @style
vi: Kiểu dáng ảnh: @style

en: Linked to content
vi: Liên kết tới nội dung

en: Nothing
vi: Không có gì
