Plyr media player (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Item
id: Barang

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Files
id: Berkas

en: All
id: Semua

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Original image
id: Gambar asli

en: Loop
id: Pengulangan

en: External
id: Eksternal

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
id: Pilih tempat berkas terakhir harus disimpan. Penyimpanan berkas pribadi memiliki overhead yang jauh lebih besar daripada berkas publik, namun memungkinkan akses terbatas ke berkas dalam bidang ini.

en: no preview
id: Tidak ada pratinjau

en: The preview image will be shown while editing the content.
id: Pratinjau gambar akan ditampilkan saat menyunting konten.

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Link image to
id: Tautkan gambar ke

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: Linked to content
id: Ditautkan ke konten

en: Nothing
id: Tidak ada
