Plyr Media Player (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Arquivo

en: Files
pt: Arquivos

en: All
pt: Tudo

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Original image
pt: Imagem original

en: Media
pt: Mídia

en: Loop
pt: Laço

en: External
pt: Externo

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Upload destination
pt: Destino do upload

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os arquivos finais devem ser armazenados. O armazenamento de arquivos privados tem um custo computacional significativamente maior do que o de arquivos públicos, mas permite acesso restrito a arquivos neste campo.

en: no preview
pt: sem pré-visualização

en: The preview image will be shown while editing the content.
pt: Uma prévia da imagem será apresentada ao editar o conteúdo.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Linked to content
pt: Linkado ao conteúdo

en: Nothing
pt: Nada

en: External URL
pt: URL externa

en: Media source
pt: Fonte de mídia
