Plyr media player (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Content
uk: Вміст

en: Item
uk: Елемент

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: File
uk: Файл

en: Files
uk: Файли

en: All
uk: Все

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: Media
uk: Медіа

en: Loop
uk: Цикл

en: External
uk: Зовнішнє

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
uk: Вкажіть кінцеве місце збереження файлів. Приватне сховище файлів забирає більше ресурсів, ніж загальнодоступне, але дозволяє обмежити доступ до файлів лише через це поле.

en: no preview
uk: немає попереднього перегляду

en: The preview image will be shown while editing the content.
uk: Ескіз зображення буде показуватися під час редагування матеріалу.

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Link image to
uk: Зображення є посиланням на

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: Linked to content
uk: Посилається на матеріал

en: Nothing
uk: Нічого

en: External URL
uk: Зовнішній URL

en: Media source
uk: Джерело медіа
