Plyr media player (7.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: All
fa: همه

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Media
fa: رسانه

en: Loop
fa: حلقه

en: External
fa: خارجی

en: Upload destination
fa: مقصد بارگذاری

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fa: محلی‌ که فایل‌های نهایی بایستی ذخیره شوند را انتخاب کنید. ذخیره فایل خصوصی هزینه بیشتری از فایل‌های عمومی دارند، اما اجازه دسترسی محدود به فایل‌ها از میان این رشته را می‌دهد.

en: no preview
fa: بدون پیش نمایش

en: The preview image will be shown while editing the content.
fa: پیش نمایش تصویر هنگام تدوین محتوا دیده خواهد شد.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Link image to
fa: تصویرا را واصلی بده

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style

en: Linked to content
fa: واصلی شده به محتوا

en: Nothing
fa: هیچ
