Plyr Media Player (7.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Ficheiro

en: Files
pt: Ficheiros

en: All
pt: Todos

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Original image
pt: Imagem original

en: Loop
pt: Ciclo

en: External
pt: Externo

en: Autoplay
pt: Início automático

en: Upload destination
pt: destino dos ficheiros a carregar

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os ficheiros finais deverão ser armazenados. O armazenamento de ficheiros privados provoca uma sobrecarga significativamente maior do que ficheiros públicos, mas permite restrições de acesso a ficheiros neste campo.

en: no preview
pt: não existe pré-visualização

en: The preview image will be shown while editing the content.
pt: A pré-visualização ira ser mostrada quando estiver a editar conteúdos.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Nothing
pt: Nada

en: Media source
pt: Fonte da media
