Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (75 entries)

en: Title
da: Titel

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: delete
da: slet

en: Prefix
da: Præfiks

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Item
da: Element

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Manager
da: Administrator

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Currency
da: Valuta

en: Priority
da: Prioritet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Projects
da: Projekter

en: Project
da: Projekt

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Number
da: Antal

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Parent
da: Overordnet element

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Add
da: Tilføj

en: Notes
da: Noter

en: Icons
da: Ikoner

en: Total
da: I alt

en: Assigned
da: Tildelt

en: Assigned to
da: Tildelt

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Node
da: Indholdselement

en: Active
da: Aktiv

en: Items
da: Overskrifter

en: Price
da: Pris

en: Domain
da: Domæne

en: Customer
da: Kunde

en: Amount
da: Beløb

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Invoice
da: Faktura

en: Invoices
da: Fakturaer

en: Members
da: Medlemmer

en: End
da: Slut

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Note
da: Bemærk

en: Attributes
da: Attributter

en: Provider
da: Udbyder

en: Task
da: Opgave

en: Duration
da: Varighed

en: City
da: By

en: Key
da: Nøgle

en: block
da: blok

en: in
da: i

en: Lists
da: Lister

en: People
da: Personer

en: Team
da: Hold

en: The specified date is invalid.
da: Den angivne dato er ugyldig.

en: Select
da: Vælg

en: Tasks
da: Opgaver

en: Organization
da: Organisation

en: Begin
da: Begynd

en: Organizations
da: Organisationer

en: Tax
da: Skat

en: Is one of
da: Er en af

en: Drupal user
da: Drupal bruger

en: Field %field is required.
da: Feltet %field er obligatorisk.
