Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (74 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Prefix
ja: 接頭語

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Item
ja: 項目

en: disabled
ja: 無効

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Manager
ja: マネージャー

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Currency
ja: 通貨

en: Priority
ja: 優先度

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Project
ja: プロジェクト

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Number
ja: 数値

en: Country
ja: 国

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Parent
ja: 親

en: Category
ja: カテゴリー

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Add
ja: 追加

en: Notes
ja: ノート

en: Icons
ja: アイコン

en: Total
ja: 合計

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Node
ja: ノード

en: Active
ja: アクティブ

en: Filter
ja: フィルター

en: Items
ja: アイテム

en: Price
ja: 価格

en: Domain
ja: ドメイン

en: Customer
ja: 顧客

en: Amount
ja: 量

en: Phone
ja: 電話番号

en: Address
ja: 住所

en: Invoice
ja: 請求書

en: Members
ja: メンバー

en: End
ja: 終了

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Note
ja: 注意

en: Attributes
ja: 属性

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Task
ja: タスク

en: Duration
ja: 期間

en: City
ja: 市区町村

en: Key
ja: キー

en: block
ja: ブロック

en: Lists
ja: リスト

en: People
ja: ユーザー

en: Reference
ja: 参照

en: The specified date is invalid.
ja: 指定された日付は無効です。

en: Select
ja: 選択

en: Tasks
ja: タスク

en: Zip
ja: ZIP圧縮

en: Organization
ja: 会社

en: Tax
ja: 税

en: Is one of
ja: のいずれか

en: Drupal user
ja: Drupalユーザー

en: Field %field is required.
ja: フィールド%fieldは必須です。
