Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (122 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Prefix
ru: Префикс

en: Delete
ru: Удалить

en: Value
ru: Значение

en: Item
ru: Элемент

en: disabled
ru: отключено

en: Cancel
ru: Отмена

en: Manager
ru: Менеджер

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Currency
ru: Валюта

en: Priority
ru: Приоритет

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Projects
ru: Проекты

en: Project
ru: Проект

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Number
ru: Число

en: Country
ru: Страна

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Parent
ru: Родитель

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add
ru: Добавить

en: Notes
ru: Примечания

en: Icons
ru: Иконки

en: Total
ru: Итого

en: Assigned to
ru: Назначен

en: User
ru: Пользователь

en: Node
ru: Материал

en: Active
ru: Активно

en: Filter
ru: Фильтр

en: Items
ru: Элементы

en: Price
ru: Цена

en: Domain
ru: Домен

en: Customer
ru: Покупатель

en: Amount
ru: Сумма

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: Invoice
ru: Счет

en: Invoices
ru: Счета

en: Members
ru: Участники

en: End
ru: Конец

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: Provider
ru: Поставщик

en: Task
ru: Задание

en: Duration
ru: Продолжительность

en: City
ru: Город

en: Key
ru: Ключ

en: block
ru: блок

en: in
ru: в

en: Lists
ru: Списки

en: People
ru: Пользователи

en: Reference
ru: Связь

en: Teams
ru: Команды

en: Due date
ru: Срок

en: The specified date is invalid.
ru: Указанная дата неверна.

en: Select
ru: Выбрать

en: Tasks
ru: Задачи

en: Organization
ru: Организация

en: Person
ru: Личность

en: paid
ru: заплачено

en: Provides a complete project management environment
ru: Обеспечивает контроль над проектами

en: Icons directory
ru: Директория иконок

en: Are you sure you want to delete the attribute %title?
ru: Вы уверены, что хотите удалить атрибут %title?

en: Add a new attribute
ru: Добавить новый атрибут

en: Edit an attribute
ru: Редактировать атрибут

en: Delete an attribute
ru: Удалить атрибут

en: List of attributes
ru: Список атрибутов

en: Ticket
ru: Запрос

en: Expenses
ru: Расходы

en: Expense
ru: Расход

en: to pay
ru: к оплате

en: overdue
ru: просроченый

en: Request date
ru: Дата запроса

en: Payment date
ru: Дата оплаты

en: Total in customer currency
ru: Всего в валюте покупателя

en: Number of days for invoice payment
ru: Количество дней для оплаты накладной

en: Default number of days for invoice payment
ru: Количество дней для оплаты накладной (по умолчанию)

en: Modes for invoice payment
ru: Способы оплаты накладной

en: Payment terms
ru: Сроки оплаты

en: Impossible to assign itself as parent.
ru: Невозможно назначить самого себя родителем.

en: Knowledge base
ru: База знаний

en: Tickets
ru: Запросы

en: Timetrackings
ru: Учет времени

en: Organizations
ru: Организации

en: Province / State
ru: Область / Штат

en: The organization that owns this system
ru: Организация, владеющая этой системой

en: Price mode
ru: Режим цены

en: Price currency
ru: Валюта цены

en: Parent task
ru: Родительская задача

en: Step no.
ru: Шаг №

en: Duration (h)
ru: Длительность (ч)

en: Timetracking
ru: Учет времени

en: Time begin
ru: Время начала

en: Time end
ru: Время окончания

en: Billable
ru: Платные

en: Tax
ru: Налог

en: Is one of
ru: Один из

en: Dashboard settings
ru: Настройка панели инструментов

en: Drupal user
ru: Пользователь Drupal

en: Is active
ru: Активна

en: Organization autocomplete
ru: Автозавершение организаций

en: Field %field is required.
ru: Поле %field обязательно.

en: !items items per page
ru: !items элементов на страницу

en: Billed
ru: Оплачен

en: Invoice status
ru: Статус счёта

en: - unassigned -
ru: - не назначено -

en: dashboard
ru: Панель управления

en: TCPDF library
ru: Библиотека TCPDF

en: Billing duration
ru: Интервал оплаты
