Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (100 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: delete
sv: radera

en: E-mail
sv: E-post

en: Delete
sv: Radera

en: Value
sv: Värde

en: Item
sv: Artikel

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Manager
sv: Administratör

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Currency
sv: Valuta

en: Priority
sv: Prioritet

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Projects
sv: Projekt

en: Project
sv: Projekt

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Number
sv: Tal

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Add
sv: Lägg till

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Icons
sv: Ikoner

en: Total
sv: Totalt

en: Assigned
sv: Tilldelad

en: Assigned to
sv: Tilldelad till

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: Node
sv: Nod

en: Active
sv: Aktiv

en: Filter
sv: Filtrera

en: Items
sv: Poster

en: Price
sv: Pris

en: Domain
sv: Domän

en: Customer
sv: Kund

en: Amount
sv: Belopp

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: Invoice
sv: Faktura

en: Invoices
sv: Fakturor

en: Members
sv: Medlemmar

en: End
sv: Till

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Provider
sv: Leverantör

en: Task
sv: Uppgift

en: Duration
sv: Varaktighet

en: City
sv: Stad

en: Key
sv: Nyckel

en: in
sv: i

en: Lists
sv: Listor

en: People
sv: Personer

en: Reference
sv: Referens

en: Due date
sv: Förfallodag

en: The specified date is invalid.
sv: Det angivna datumet är felaktigt.

en: Select
sv: Välj

en: Tasks
sv: Uppgifter

en: Zip
sv: Postnummer

en: Organization
sv: Organisation

en: Begin
sv: Börja

en: Provides a complete project management environment
sv: Tillhandahåller en komplett miljö för projektledning

en: Icons directory
sv: Katalog för ikoner

en: Are you sure you want to delete the attribute %title?
sv: Är du säker på att du vill ta bort egenskapen %title?

en: Add a new attribute
sv: Lägg till en ny egenskap

en: Edit an attribute
sv: Redigera en egenskap

en: Delete an attribute
sv: Radera en egenskap

en: List of attributes
sv: Lista med egenskaper

en: Ticket
sv: Ärende

en: Expenses
sv: Utgifter

en: Expense
sv: Utgift

en: Request date
sv: Fakturadatum

en: Payment date
sv: Betalningsdatum

en: Tickets
sv: Ärenden

en: Timetrackings
sv: Tidsredovisningar

en: Organizations
sv: Organisationer

en: Price mode
sv: Prismodell

en: Price currency
sv: Valuta

en: Billable
sv: Fakturerbar

en: Tax
sv: Skatt

en: Is one of
sv: Är en av

en: Drupal user
sv: Användare i Drupal

en: Tax ID
sv: Org.nummer

en: Date begin
sv: Startdatum

en: Date end
sv: Slutdatum

en: Duration unit
sv: Tidsenhet

en: Field %field is required.
sv: Fältet %field krävs.

en: Project Manager
sv: Projektledare

en: Billed
sv: Fakturerad
