Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (107 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Delete
hu: Törlés

en: Value
hu: Érték

en: Item
hu: Tétel

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Manager
hu: Menedzser

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Currency
hu: Pénznem

en: Priority
hu: Fontosság

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Projects
hu: Projektek

en: Project
hu: Projekt

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Icons
hu: Ikonok

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Assigned
hu: Felelős

en: Assigned to
hu: Felelős

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: Node
hu: Tartalom

en: Active
hu: Aktív

en: Filter
hu: Szűrő

en: Items
hu: Tételek

en: Price
hu: Ár

en: Customer
hu: Vevő

en: Amount
hu: Összeg

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: Invoice
hu: Számla

en: Invoices
hu: Számlák

en: Members
hu: Tagok

en: End
hu: Vég

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Task
hu: Feladat

en: Duration
hu: Időtartam

en: City
hu: Város

en: Key
hu: Kulcs

en: block
hu: blokk

en: in
hu: ebben

en: Lists
hu: Listák

en: People
hu: Emberek

en: Reference
hu: Referencia

en: Team
hu: Csapat

en: Teams
hu: Csapatok

en: The specified date is invalid.
hu: A megadott dátum érvénytelen.

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Organization
hu: Szervezet

en: Person
hu: Személy

en: paid
hu: fizetett

en: Provides a complete project management environment
hu: Teljes értékű projekt menedzsment környezetet biztosít

en: Icons directory
hu: Ikonok könyvtára

en: Add a new attribute
hu: Új tulajdonság hozzáadása

en: Edit an attribute
hu: Egy tulajdonság szerkesztése

en: Delete an attribute
hu: Egy tulajdonság törlése

en: List of attributes
hu: Tulajdonságok listája

en: Ticket
hu: Jegy

en: Expenses
hu: Költségek

en: Expense
hu: Költség

en: to pay
hu: fizetendő

en: overdue
hu: lejárt

en: Payment terms
hu: Fizetési feltételek

en: Knowledge base
hu: Tudásbázis

en: Tickets
hu: Hibajegyek

en: Organizations
hu: Szervezetek

en: Duration (h)
hu: Időtartam (óra)

en: Tax
hu: Adó

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Dashboard settings
hu: Irányítópult beállításai

en: Drupal user
hu: Drupal-felhasználó

en: Is active
hu: Aktív

en: Field %field is required.
hu: %field mező szükséges.

en: Not filtered
hu: Nincs szűrve

en: Billed
hu: Számlázva

en: Invoice status
hu: Számla állapota

en: - no filter -
hu: - nincs szűrés -

en: Teams:
hu: Csapatok:

en: People:
hu: Emberek:

en: - mine -
hu: - sajátom -

en: - unassigned -
hu: hozzárendelés nélküli

en: TCPDF library
hu: TCPDF könyvtár

en: Edit/Delete link
hu: Hivatkozás szerkesztése/törlése

en: Member -> Node
hu: Tag -> Tartalom
