Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (61 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Prefix
ar: سابقة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Item
ar: عنصر

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Manager
ar: الإداري

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Priority
ar: الأولوية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Number
ar: رقم

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add
ar: إضافة

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Total
ar: المجموع

en: Assigned to
ar: مسندة إلى

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Node
ar: العقدة

en: Active
ar: نشط

en: Filter
ar: انتقاء

en: Items
ar: أخبار

en: Price
ar: السعر

en: Domain
ar: النطاق

en: Amount
ar: المبلغ

en: Address
ar: العنوان

en: End
ar: النهاية

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Attributes
ar: سمات

en: Provider
ar: المزود

en: Task
ar: مهمة

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Key
ar: المفتاح

en: block
ar: صندوق

en: in
ar: في

en: Lists
ar: قوائم

en: People
ar: الأشخاص

en: Reference
ar: مرجع

en: The specified date is invalid.
ar: التاريخ المحدد باطل.

en: Tasks
ar: المهام

en: Ticket
ar: التذكرة
