Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (60 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Item
hi: वस्तु

en: disabled
hi: अक्षम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Manager
hi: मैनेजर

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Project
hi: परियोजना

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Number
hi: संख्या

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add
hi: जोड़ें

en: Total
hi: कुल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Node
hi: नोड

en: Active
hi: सक्रिय

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Invoice
hi: बिल

en: Invoices
hi: बिल

en: Members
hi: सदस्य

en: End
hi: समाप्त

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Attributes
hi: गुण

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Task
hi: कार्य

en: Duration
hi: अवधि

en: block
hi: ब्लॉक

en: Lists
hi: सूचियों

en: People
hi: कर्मचारी

en: Reference
hi: संदर्भ

en: The specified date is invalid.
hi: दिया गया दिनांक अवैध है

en: Tasks
hi: कार्य

en: Is one of
hi: में से एक है
