Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha3) - en to mr translation catalogue (47 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Reset to defaults
mr: मुळरुपात करा

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Value
mr: किंमत

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Manager
mr: व्यवस्थापक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Currency
mr: चलन

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Number
mr: अंक

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Total
mr: एकूण

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Node
mr: शाखा

en: Active
mr: सक्रिय

en: Filter
mr: गाळणी

en: Price
mr: किंमत

en: Customer
mr: ग्राहक

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Provider
mr: प्रदाता

en: People
mr: लोक

en: The specified date is invalid.
mr: दिलेला दिनांक चुकीचा आहे.
