Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Value
ro: Valoare

en: Item
ro: Produs

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Currency
ro: Monedă

en: Priority
ro: Prioritate

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Projects
ro: Proiecte

en: Project
ro: Proiect

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Number
ro: Număr

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Add
ro: Adaugă

en: Notes
ro: Note

en: Icons
ro: Iconițe

en: Assigned
ro: Atribuit

en: Assigned to
ro: Atribuit către

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: Node
ro: Nod

en: Active
ro: Activ

en: Filter
ro: Filtru

en: Items
ro: Articole

en: Price
ro: Preţ

en: Domain
ro: Domeniu

en: Customer
ro: Client

en: Amount
ro: Suma

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Invoice
ro: Factura

en: Invoices
ro: Facturi

en: Members
ro: Membri

en: End
ro: Sfârşit

en: Configuration
ro: Configurație

en: Attributes
ro: Atribute

en: Provider
ro: Furnizor

en: Task
ro: Sarcină

en: Duration
ro: Durată

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Key
ro: Cheie

en: block
ro: bloc

en: in
ro: în

en: Lists
ro: Liste

en: People
ro: Persoane

en: Reference
ro: Referință

en: The specified date is invalid.
ro: Data specificată este incorectă.

en: Select
ro: Alege

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Price mode
ro: Mod preț

en: Parent task
ro: Sarcină părinte

en: Tax
ro: Taxă

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Drupal user
ro: Utilizator Drupal

en: Billed
ro: Facturat

en: Billing duration
ro: Durată facturare
