Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (119 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Reset to defaults
uk: Скинути до початкових значень

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Prefix
uk: Префікс

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Item
uk: Елемент

en: disabled
uk: вимкнено

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Manager
uk: Керівник

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Currency
uk: Валюта

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Projects
uk: Проекти

en: Project
uk: Проект

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Number
uk: Число

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Category
uk: Категорія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Add
uk: Додати

en: Notes
uk: Примітки

en: Icons
uk: Іконки

en: Total
uk: Всього

en: Assigned
uk: Призначено

en: Assigned to
uk: Призначено

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Node
uk: Матеріал

en: Active
uk: Активно

en: Filter
uk: Фільтр

en: Items
uk: Елементи

en: Price
uk: Ціна

en: Domain
uk: Домен

en: Customer
uk: Покупець

en: Amount
uk: Величина

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: Invoice
uk: Рахунок

en: Invoices
uk: Рахунки-фактури

en: Members
uk: Учасники

en: End
uk: Кінець

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Note
uk: Примітка

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Provider
uk: Постачальник

en: Task
uk: Завдання

en: Duration
uk: Тривалість

en: City
uk: Місто

en: Key
uk: Ключ

en: block
uk: блок

en: in
uk: в

en: Lists
uk: Списки

en: People
uk: Люди

en: Reference
uk: Посилання

en: Team
uk: Команда

en: Teams
uk: Команди

en: Due date
uk: Термін виконання

en: The specified date is invalid.
uk: Вказана дата хибною.

en: Select
uk: Вибір

en: Tasks
uk: Завдання

en: Zip
uk: Індекс

en: Organization
uk: Організація

en: Begin
uk: Початок

en: Person
uk: Особа

en: paid
uk: оплачено

en: Provides a complete project management environment
uk: Забезпечує контроль над проектами

en: Icons directory
uk: Каталог іконок

en: Are you sure you want to delete the attribute %title?
uk: Ви дійсно хочете видалити атрибут %title?

en: Add a new attribute
uk: Додати новий атрибут

en: Edit an attribute
uk: Редагувати атрибут

en: Delete an attribute
uk: Вилучити атрибут

en: List of attributes
uk: Список атрибутів

en: Ticket
uk: Квиток

en: Expenses
uk: Видатки

en: Expense
uk: Витрата

en: to pay
uk: до оплати

en: overdue
uk: вийшов термін

en: Request date
uk: Дата запиту

en: Payment date
uk: Дата оплати

en: Total in customer currency
uk: Усього у валюті покупця

en: Payment terms
uk: Терміни оплати

en: Impossible to assign itself as parent.
uk: Неможливо призначити самого себе батьком.

en: Knowledge base
uk: База знань

en: Tickets
uk: Квитки

en: Timetrackings
uk: Облік часу

en: Organizations
uk: Організації

en: Province / State
uk: Область / Штат

en: The organization that owns this system
uk: Організація, що володіє цією системою

en: Price mode
uk: Форма вартості

en: Price currency
uk: Валюта ціни

en: Step no.
uk: Крок №

en: Duration (h)
uk: Тривалість (ч)

en: Timetracking
uk: Облік часу

en: Time begin
uk: Час початку

en: Time end
uk: Час закінчення

en: Tax
uk: Податки

en: Is one of
uk: Один з

en: Drupal user
uk: Користувач Drupal

en: Date end
uk: Дата закінчення

en: Billed
uk: Сплачено

en: Invoice status
uk: Стан рахунку

en: dashboard
uk: панель керування

en: TCPDF library
uk: Бібліотека TCPDF

en: Billing duration
uk: Тривалість оплати

en: Project Management
uk: Управління проектами
