Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (56 entries)

en: Title
id: Judul

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: delete
id: hapus

en: Prefix
id: Awalan

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Item
id: Barang

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Currency
id: Mata uang

en: Priority
id: Prioritas

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Projects
id: Proyek

en: Project
id: Proyek

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Number
id: Angka

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Category
id: Kategori

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Add
id: Tambah

en: User
id: Pengguna

en: Active
id: Aktif

en: Filter
id: Saring

en: Items
id: Item

en: Price
id: Harga

en: Customer
id: Pelanggan

en: Amount
id: Jumlah

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Invoices
id: Invoice

en: Members
id: Anggota

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Provider
id: Penyedia

en: Task
id: Perintah

en: Duration
id: Durasi

en: City
id: Kota

en: Key
id: Kunci

en: block
id: blok

en: in
id: dalam

en: People
id: Orang

en: Reference
id: Referensi

en: Select
id: Pilih

en: Tasks
id: Tugas

en: Tax
id: Pajak

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: dashboard
id: dasbor
