Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha4) - en to it translation catalogue (60 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Prefix
it: Prefisso

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Item
it: Elemento

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Manager
it: Gestore

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Currency
it: Valuta

en: Priority
it: Priorità

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Number
it: Numero

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: Notes
it: Note

en: Icons
it: Icone

en: Total
it: Totale

en: Assigned to
it: Assegnato a

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Node
it: Nodo

en: Active
it: Attivo

en: Filter
it: Filtra

en: Items
it: Elementi

en: Price
it: Prezzo

en: Domain
it: Dominio

en: Customer
it: Cliente

en: Amount
it: Importo

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Invoice
it: Fattura

en: Configuration
it: Configurazione

en: Attributes
it: Attributi

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Duration
it: Durata

en: City
it: Città

en: Key
it: Chiave

en: block
it: blocco

en: People
it: Persone

en: Reference
it: Riferimento

en: Select
it: Scegliere

en: Tasks
it: Operazioni

en: Organization
it: Organizzazione

en: Tax
it: Imposta

en: Is one of
it: È uno di

en: Drupal user
it: Utente Drupal
