Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (71 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: delete
nl: verwijderen

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Manager
nl: Beheerder

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Currency
nl: Valuta

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Projects
nl: Projecten

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Number
nl: Getal

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Category
nl: Categorie

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Add
nl: Toevoegen

en: Notes
nl: Notities

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Total
nl: Totaal

en: Assigned
nl: Toegewezen aan

en: Assigned to
nl: Toegewezen aan

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: Active
nl: Actief

en: Price
nl: Prijs

en: Domain
nl: Domein

en: Customer
nl: Klant

en: Amount
nl: Bedrag

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: Invoice
nl: Factuur

en: Invoices
nl: Facturen

en: Members
nl: Leden

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Note
nl: Notitie

en: Attributes
nl: Attributen

en: Task
nl: Taak

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: City
nl: Plaats

en: Key
nl: Sleutel

en: block
nl: blok

en: People
nl: Personen

en: Reference
nl: Referentie

en: Team
nl: Ploeg

en: Teams
nl: Ploegen

en: Select
nl: Selecteren

en: Tasks
nl: Taken

en: Organization
nl: Organisatie

en: Person
nl: Persoon

en: Payment terms
nl: Betalingstermijnen

en: Organizations
nl: Organisaties

en: Parent task
nl: Bovenliggende taak

en: Billable
nl: Factureerbaar

en: Tax
nl: BTW

en: Is one of
nl: Is een van

en: Drupal user
nl: Drupalgebruiker

en: Is active
nl: Is actief

en: Date end
nl: Einddatum

en: Billed
nl: Gefactureerd
