Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha5) - en to is translation catalogue (52 entries)

en: Title
is: Titill

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Prefix
is: Forskeyti

en: E-mail
is: Netfang

en: Delete
is: Eyða

en: Value
is: Gildi

en: Item
is: Hlutur

en: disabled
is: óvirkt

en: Cancel
is: Hætta við

en: Manager
is: Stjórnandi

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Priority
is: Forgangur

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Number
is: Númer

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Add
is: Bæta við

en: Icons
is: Táknmyndir

en: Total
is: Samtals

en: Assigned to
is: Úthlutað til

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Active
is: Virkt

en: Filter
is: Sía

en: Items
is: Hlutir

en: Price
is: Verð

en: Customer
is: Viðskiptavinur

en: Amount
is: Upphæð

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Invoice
is: Kvittun

en: Members
is: Meðlimir

en: City
is: Borg

en: block
is: blokk

en: People
is: Notendur

en: Organization
is: Stofnun

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Drupal user
is: Drupal notandi
