Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha5) - en to kn translation catalogue (56 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Reset to defaults
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತವಾದದ್ದಕ್ಕೆ  ಮರಳಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Manager
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Icons
kn: ಚಿಹ್ನೆಗಳು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Assigned
kn: ನಿಯೋಜಿಸಲಾದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Domain
kn: ಡೊಮೈನ್

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: block
kn: ಖಂಡ

en: in
kn: ಒಳಗೆ

en: People
kn: ಜನರು

en: Tasks
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Project Manager
kn: ಪರಿಯೋಜನಾ ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕ
