Drupal PM (Project Management) (7.x-1.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (70 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Prefix
tr: Ön ek

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Item
tr: Öğe

en: disabled
tr: etkin değil

en: Cancel
tr: İptal

en: Manager
tr: Yönetici

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Currency
tr: Para birimi

en: Priority
tr: Öncelik

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Projects
tr: Projeler

en: Project
tr: Proje

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Number
tr: Sayı

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add
tr: Ekle

en: Notes
tr: Notlar

en: Icons
tr: İkonlar

en: Total
tr: Toplam

en: Assigned
tr: Atandı

en: Assigned to
tr: Atandığı kişi

en: User
tr: Kullanıcı

en: Email
tr: E-posta

en: Active
tr: Etkin

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Items
tr: Öğeler

en: Price
tr: Fiyat

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Customer
tr: Müşteri

en: Amount
tr: Miktar

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Invoice
tr: Fatura

en: Members
tr: Üyeler

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Task
tr: Görev

en: Duration
tr: Süre

en: City
tr: Şehir

en: Key
tr: Anahtar

en: block
tr: blok

en: in
tr: içinde

en: People
tr: Kişiler

en: Reference
tr: Kaynak

en: Team
tr: Takım

en: Teams
tr: Takımlar

en: Tasks
tr: Görevler

en: Add a new attribute
tr: Yeni bir öznitelik ekleyin

en: Tickets
tr: Biletler

en: Tax
tr: Vergi

en: Is one of
tr: Birisidir

en: dashboard
tr: pano
