Drupal PM (Project Management) (7.x-2.0-beta1) - en to bn translation catalogue (23 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: %type_name: Create new content
bn: %type_name: নতুন কন্টেন্ট তৈরি করুন

en: %type_name: Edit own content
bn: %type_name: নিজের বিষয়বস্তু সম্পাদনা
