Drupal PM (Project Management) (7.x-2.2) - en to vi translation catalogue (48 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Reset to defaults
vi: Trả về mặc định

en: delete
vi: xoá

en: Status
vi: Trạng thái

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: E-mail
vi: Thư điện tử

en: Delete
vi: Xóa

en: Content
vi: Nội dung

en: Description
vi: Mô tả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Currency
vi: Tiền tệ

en: Project
vi: Công trình

en: view
vi: xem

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: - None -
vi: - Không -

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Parent
vi: Cấp trên

en: Category
vi: Mục phân loại

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Save
vi: Lưu

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Add
vi: Thêm

en: link
vi: liên kết

en: Notes
vi: Ghi chú

en: Icons
vi: Biểu tượng

en: Content type
vi: Kiểu nội dung

en: Active
vi: Hoạt động

en: Price
vi: Giá

en: Amount
vi: Số lượng

en: Phone
vi: Điện thoại

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Members
vi: Các thành viên

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Note
vi: Ghi chú

en: Provider
vi: Nhà cung cấp

en: Task
vi: Tác vụ

en: Duration
vi: Thời lượng

en: Permissions
vi: Quyền

en: Tasks
vi: Tác vụ

en: Organization
vi: Tổ chức

en: PM
vi: CH

en: %type_name: Create new content
vi: %type_name: Tạo nội dung mới

en: %type_name: Edit own content
vi: %type_name: sửa nội dung của mình

en: %type_name: Edit any content
vi: %type_name: sửa nội dung bất kì

en: %type_name: Delete own content
vi: %type_name: xóa nội dung của mình

en: %type_name: Delete any content
vi: %type_name: xóa nội dung bất kì
