Po-Re-Importer (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Settings
pt: Definições

en: Import
pt: Importar

en: Module
pt: Módulo

en: Mode
pt: Modo

en: No update data available
pt: Não há dados disponíveis para atualização

en: Multilanguage
pt: Vários idiomas

en: Clean up textgroups in database before reimport
pt: Elimine os textgroups da base de dados antes de reimportar

en: locale
pt: localização

en: Import into
pt: Importar para

en: Text group
pt: Grupo de texto

en: Imported translations will be added to this text group.
pt: As traduções importadas serão adicionadas a este grupo de texto.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
pt: As frases existentes são mantidas, apenas as novas frases serão adicionadas

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
pt: A tradução foi importada com sucesso: Existem %number novas expressões traduzidas, %update expressões foram atualizadas e %delete expressões foram removidas.

en: Importing interface translations
pt: A importar traduções da interface

en: Starting import
pt: Iniciando a importação

en: Error importing interface translations
pt: Erro na importação das traduções da interface

en: Translation update status
pt: Estado da actualização da tradução

en: There are available updates
pt: Há actualizações disponíveis

en: All your translations are up to date
pt: Todas as traduções são actualizadas
