Po-Re-Importer (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Settings
da: Indstillinger

en: Import
da: Importér

en: Component
da: Komponent

en: Mode
da: Tilstand

en: No update data available
da: Ingen opdateringsdata tilgængelige

en: Translation file
da: Oversættelsesfil

en: Multilanguage
da: Sprog

en: Clean up textgroups in database before reimport
da: Ryd op i tekstgrupper i databasen før genimport

en: locale
da: lokalitet

en: Import into
da: Importér til

en: Text group
da: Tekstgruppe

en: Imported translations will be added to this text group.
da: Importerede oversættelser tilføjes til denne tekstgruppe.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
da: Eksisterende tekster bibeholdes, kun nye tekster tilføjes

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
da: Oversættelse importeret. %number oversatte tekster tilføjet til sproget, %update tekster opdateret og %delete tekster slettet.

en: Importing interface translations
da: Importerer oversættelse af brugergrænseflade

en: Starting import
da: Starter import

en: Error importing interface translations
da: Fejl ved import af oversættelser

en: Translation update status
da: Status for opdatering

en: There are available updates
da: Der er tilgængelige opdateringer

en: All your translations are up to date
da: Alle dine oversættelser er up-to-date
