Po-Re-Importer (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Settings
id: Pengaturan

en: Import
id: Impor

en: Component
id: Komponen

en: No update data available
id: Tidak ada data update yang tersedia

en: Translation file
id: Berkas terjemahan

en: Import into
id: Impor ke

en: Text group
id: Kelompok teks

en: Imported translations will be added to this text group.
id: Terjemahan yang diimpor akan dimasukkan pada kelompok teks ini.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
id: String yang sudah ada akan dibiarkan, yang belum ada akan ditambahkan.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
id: Terjemahan berhasil diimpor. Ada %number terjemahan baru, %update yang diperbarui dan %delete string yang dihapus.

en: Importing interface translations
id: Mengimpor terjemahan

en: Starting import
id: Mulai mengimpor

en: Error importing interface translations
id: Ada kesalahan dalam mengimpor terjemahan

en: Translation update status
id: Status pembaruan terjemahan

en: There are available updates
id: Ada tersedia update

en: All your translations are up to date
id: Semua terjemahan anda mutakhir
