Po-Re-Importer (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Import
hi: आयात करें

en: Component
hi: अंग

en: Mode
hi: प्रकार

en: Cron
hi: क्रॉन

en: locale
hi: स्थान

en: Import into
hi: में आयात करें

en: Text group
hi: पाठ समूह

en: Imported translations will be added to this text group.
hi: आयातित अनुवाद इस टेक्स्ट समूह मैं जोडें जायेंगे|

en: Existing strings are kept, only new strings are added
hi: मौजूदा स्ट्रिंग्स रखा जाता है, केवल नए स्ट्रिंग्स जोड़ जाती हैं |

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
hi: अनुवाद सफलतापूर्वक आयात किया गया था. %number नव निर्मित अनुवाद स्ट्रिंग्स हैं, %update स्ट्रिंग्स का अद्यतन किया गया और %delete स्ट्रिंग्स को हटा दिया गया |

en: Importing interface translations
hi: इंटरफ़ेस अनुवाद आयात

en: Starting import
hi: आयात शुरू

en: Error importing interface translations
hi: इंटरफ़ेस अनुवाद आयात करने मैं त्रुटि|
