Pop base theme (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: More
fr: Plus

en: Categories
fr: Catégories

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: up
fr: haut

en: Go to parent page
fr: Aller à la page parente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Search box
fr: Champ de recherche

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: URL:
fr: URL :

en: Updated:
fr: Mis à jour :

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Theme settings
fr: Paramètres du thème

en: Pop
fr: Ecraser

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Second sidebar
fr: Seconde barre latérale

en: Search box label
fr: Étiquette du bloc de recherche

en: Sidebars layout
fr: Agencement des barres latérales

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Equal Height Sidebars
fr: Colonnes de hauteurs identiques.

en: Navigation bar
fr: Barre de navigation

en: Highlighted content
fr: Contenu surligné

en: Jump to Navigation
fr: Aller directement à la navigation

en: This setting will make the sidebars and the main content column equal to the height of the tallest column.
fr: Ce paramètre permet d'adapter la hauteur des colonnes et de la zone de contenu à la plus haute colonne.
