Pop base theme (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Comments
id: Komentar

en: More
id: Selengkapnya

en: Categories
id: Kategori

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: up
id: ke atas

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Search box
id: Kotak pencarian

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Updated:
id: Di-update:

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Theme settings
id: Pengaturan tema

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Highlighted content
id: Konten tersorot

en: Jump to Navigation
id: Loncat ke Navigasi

en: Jump to Content
id: Loncat ke Konten
