Popular Children (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Title
de: Titel

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Cancel
de: Abbrechen

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: One day
de: Ein Tag

en: One week
de: Eine Woche

en: One month
de: Ein Monat

en: Teasers
de: Anrißtexte

en: Block name
de: Blockname

en: 3 hours
de: 3 Stunden

en: 6 hours
de: 6 Stunden

en: No caching
de: Kein Zwischenspeichern

en: 12 hours
de: 12 Stunden

en: 10 seconds
de: 10 Sekunden

en: 24 hours
de: 24 Stunden

en: Machine name
de: Systemname

en: (inactive)
de: (deaktiviert)

en: Block Type
de: Block-Typ

en: Machine name:
de: Systemname:

en: all items
de: alle Elemente

en: One year
de: Ein Jahr

en: Are you sure you want to delete the block <em>@block_title</em>?
de: Möchten Sie den Block <em>@block_title</em> wirklich löschen?
