Popular Children (7.x-1.0-rc3) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Links
hi: लिंक

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Block name
hi: ब्लॉक का नाम

en: Machine name
hi: मशीन नाम
