Popup (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Menu
hi: सूची

en: Text
hi: लेख

en: Node
hi: नोड

en: Block
hi: ब्लॉक

en: CSS class
hi: CSS क्लास

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Nodes
hi: नोड्स

en: Width
hi: चौड़ाई

en: OR
hi: या

en: Position
hi: स्थान

en: Node title
hi: नोड शीर्षक

en: Formats
hi: प्रारूप

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: Menus
hi: मेनू

en: Expand
hi: विस्तृत करें

en: Loading
hi: लोड हो रहा है

en: Activate
hi: सक्रिय

en: Show links
hi: लिंक देखें
