Popup (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Suffix
oc: Sufix

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: Menu
oc: Menú

en: Text
oc: Tèxte

en: Node
oc: Nosèl

en: CSS ID
oc: Identificant (ID) de la CSS

en: Block
oc: Blòt

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Module
oc: Modul

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Delta
oc: Dèlta

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Width
oc: Largor

en: OR
oc: O (OR)

en: here
oc: aicí

en: Position
oc: Posicion

en: Node title
oc: Títol del nosèl

en: Activation
oc: Activacion

en: Selection
oc: Seleccion

en: No style
oc: Pas cap d'estil

en: Menus
oc: Menús

en: Form
oc: Formulari

en: Expand
oc: Desplegar

en: Loading
oc: En cors de cargament

en: Effect
oc: Effet

en: Display format
oc: Format d'afichatge

en: Styles
oc: Estils
