Popup (7.x-1.0) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Title
ur: عنوان

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Node ID
ur: نوڈ آئی ڈی

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: Menu
ur: مینیو

en: Text
ur: متن

en: Node
ur: نوڈ

en: Block
ur: بلاک

en: PHP
ur: پی ایچ پی
