Popup (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Title
fr: Titre

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Suffix
fr: Suffixe

en: Content
fr: Contenu

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Link
fr: Lien

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Insert
fr: Insérer

en: View
fr: Voir

en: Display
fr: Affichage

en: Text
fr: Texte

en: Node
fr: Nœud

en: CSS ID
fr: Identifiant (ID) de la CSS

en: Block
fr: Bloc

en: CSS class
fr: Classe CSS

en: Inline
fr: En ligne

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Nodes
fr: Nœuds

en: Effects
fr: Effets

en: Width
fr: Largeur

en: OR
fr: OU (OR)

en: here
fr: ici

en: Node title
fr: Titre du nœud

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Top right
fr: Haut droit

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: Selection
fr: Sélection

en: No style
fr: Aucun style

en: Form
fr: Formulaire

en: Expand
fr: Déplier

en: Loading
fr: En cours de chargement

en: Activate
fr: Activer

en: Flat
fr: Plat

en: Behavior
fr: Comportement

en: Effect
fr: Effet

en: Hover
fr: Survol

en: Display format
fr: Format d'affichage

en: All fields
fr: Tous les champs

en: Click
fr: Clic

en: Origin
fr: Origine

en: Show links
fr: Afficher les liens

en: No fields
fr: Pas de champ
