Popup (7.x-1.1) - en to kn translation catalogue (34 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Insert
kn: ಸೇರಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Delta
kn: ಡೆಲ್ಟಾ

en: Effects
kn: ಪರಿಣಾಮಗಳು

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Selection
kn: ಆಯ್ಕೆ

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Expand
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Loading
kn: ಲೋಡ್ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Activate
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಳಿಸು

en: Flat
kn: ಚಪ್ಪಟೆ

en: Behavior
kn: <b>ವರ್ತನೆ</b>

en: Origin
kn: ಮೂಲ
