Popup (7.x-1.1) - en to mr translation catalogue (29 entries)

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
mr: शीर्षक

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: Display
mr: दाखवा

en: Text
mr: अक्षर

en: Node
mr: शाखा

en: Block
mr: भाग

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Inline
mr: आतील

en: Width
mr: लांबी

en: here
mr: येथे

en: Position
mr: स्थान

en: Top left
mr: वरील डावे

en: Top right
mr: वरील उजवे

en: Bottom right
mr: खालील उजवे

en: Bottom left
mr: खालील डावे

en: Menus
mr: मेनूज
