Popup (7.x-1.2) - en to he translation catalogue (49 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Title
he: כותרת

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Insert
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: Display
he: תצוגה

en: Menu
he: תפריט

en: Text
he: טקסט

en: Node
he: פריט תוכן

en: Block
he: בלוק

en: CSS class
he: קלאס CSS

en: Module
he: מודול

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Delta
he: דלתא

en: Global settings
he: הגדרות כלליות

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Width
he: רוחב

en: OR
he: או

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Position
he: מיקום

en: Node title
he: כותרת פריט תוכן

en: Formats
he: תבניות

en: Top left
he: למעלה משמאל

en: Top right
he: למעלה מימין

en: Bottom right
he: בתחתית מימין

en: Bottom left
he: בתחתית משמאל

en: Selection
he: בחירה

en: Menus
he: תפריטים

en: Form
he: טופס

en: Expand
he: הרחב

en: Loading
he: בטעינה

en: Activate
he: הפעל

en: Popup
he: פופאפ

en: Behavior
he: התנהגות

en: Effect
he: אפקט

en: Display format
he: סגנון תצוגה

en: Styles
he: סגנונות

en: Show links
he: הצג קישורים
