Popup (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (62 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Title
ru: Заголовок

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Node ID
ru: ID материала

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Insert
ru: Вставить

en: View
ru: Просмотр

en: Format
ru: Формат

en: Display
ru: Отображение

en: Menu
ru: Меню

en: Text
ru: Текст

en: Node
ru: Материал

en: Block
ru: Блок

en: CSS class
ru: CSS-класс

en: Module
ru: Модуль

en: Inline
ru: В линию

en: Delta
ru: Дельта

en: Global settings
ru: Глобальные настройки

en: Nodes
ru: Материалы

en: Effects
ru: Эффекты

en: Width
ru: Ширина

en: OR
ru: ИЛИ

en: here
ru: здесь

en: Arguments
ru: Аргументы

en: Position
ru: Позиция

en: Node title
ru: Заголовок материала

en: Activation
ru: Активация

en: Formats
ru: Форматы

en: Top left
ru: Вверху слева

en: Top right
ru: Вверху справа

en: Bottom right
ru: Внизу справа

en: Bottom left
ru: Внизу слева

en: No style
ru: Нет стиля

en: Menus
ru: Меню

en: Form
ru: Форма

en: Expand
ru: Развернуть

en: Loading
ru: Загрузка

en: Activate
ru: Активировать

en: Flat
ru: Плоский

en: Popup
ru: Всплывающее окно

en: Behavior
ru: Поведение

en: Effect
ru: Эффект

en: Display format
ru: Формат отображения

en: All fields
ru: Все поля

en: Click
ru: Клик

en: Origin
ru: принадлежность

en: Popup settings
ru: Настройки всплывающего окна

en: Styles
ru: Стили

en: Show links
ru: Отображать ссылки

en: No fields
ru: Нет полей

en: Form field descriptions
ru: Описание полей формы

en: Enable administration links in form element descriptions
ru: Включить управление ссылками в описаниях элементов формы

en: Popup title
ru: Заголовок всплывающего окна

en: Popup the descriptions of:
ru: Popup описания:
