Popup (7.x-1.3) - en to bo translation catalogue (45 entries)

en: User interface
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འཆར་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Suffix
bo: མཇུག་རྟགས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Node ID
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: CSS class
bo: CSS ཡི་སྒྲིག་གཞི

en: Module
bo: མ་དཔེ

en: Inline
bo: ཕྲེང་ནང་དུ

en: Global settings
bo: སྤྱི་ཁྱབས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Nodes
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: OR
bo: ཡང་ན

en: here
bo: འདིར།

en: Arguments
bo: འཇུག་གྲངས

en: Position
bo: གནས་ས

en: Node title
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Formats
bo: རྣམ་གཞག

en: Top left
bo: གཡོན་འགོ

en: Top right
bo: གཡས་འགོ

en: Bottom right
bo: གཡས་འོག

en: Bottom left
bo: གཡོན་འོག

en: No style
bo: བཟོ་ཉམས་མེད་པ།

en: Menus
bo: འདེམས་བྱང

en: Form
bo: རེའུ་མིག

en: Expand
bo: རྒྱ་སྐྱེད

en: Loading
bo: འཇུག་བཞིན་ཡོད

en: Popup
bo: ཕྱིར་ཐོན་སྒྲོམ

en: Effect
bo: སྣང་བརྙན

en: Display format
bo: རྣམ་བཞག་མངོན་པ

en: Styles
bo: བཟོ་ལྟ
