Popup (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: Prefix
id: Awalan

en: Suffix
id: Akhiran

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Node ID
id: ID Node

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Display
id: Tampilan

en: Text
id: Teks

en: Block
id: Blok

en: CSS class
id: Kelas CSS

en: Module
id: Modul

en: Inline
id: Sebaris

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Nodes
id: Node

en: Width
id: Lebar

en: here
id: di sini

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Position
id: Posisi

en: Node title
id: Judul node

en: Formats
id: Format

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: Menus
id: Menu

en: Form
id: Formulir

en: Expand
id: Perluas

en: Loading
id: Memuat

en: Activate
id: Aktifkan

en: Behavior
id: Perilaku

en: Effect
id: Efek

en: Display format
id: Format tampilan

en: Styles
id: Gaya

en: Show links
id: Tampilkan tautan
