Popup (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Yes
it: Sì

en: Image
it: Immagine

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Insert
it: Inserisci

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: Display
it: Visualizzazione

en: Text
it: Testo

en: Node
it: Nodo

en: Block
it: Blocco

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Module
it: Modulo

en: Inline
it: In linea

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Nodes
it: Nodi

en: Width
it: Larghezza

en: here
it: qui

en: Arguments
it: Parametri

en: Position
it: Posizione

en: Node title
it: Titolo nodo

en: Formats
it: Formati

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Selection
it: Selezione

en: No style
it: Nessuno stile

en: Menus
it: Menù

en: Expand
it: Espandi

en: Loading
it: Caricamento

en: Activate
it: Attiva

en: Effect
it: Effetto

en: Display format
it: Formato di visualizzazione

en: All fields
it: Tutti i campi

en: Origin
it: Origine

en: Styles
it: Stili

en: Show links
it: Mostra collegamenti
